Az Alapadatokon belül ez a felület nyújtja a legtöbb felhasználási lehetőséget, elsődlegesen a felhasználóhoz rendelt járművekkel közvetlenül kapcsolatos műveletekre, emellett több olyan funkció is elérhető innen, amelyek önálló pontként is szerepelnek az Adminisztrációban, és működésük közvetetten függ össze a járművek kezelésével. Ezek a Flotta események, és a Költségek.
A funkciót megnyitva a járművek listájában azokat a járműveket találja a felhasználó, amelyekhez rendelkezik megfelelő objektumjogosultsággal.
A listában balról jobbra haladva elsőként a jármű adatok módosítására szolgáló, a ceruza ikonnal jelölt gombot, illetve a szemetes ikonnal jelölt törlés gombot találja a felhasználó, ezután a sofőrazonosításhoz szükséges QR Kódot lehet megnyitni, ettől jobbra a jármű adatok másolhatóak, a jobb szélen lévő aktatáska segítségével pedig munkafolyamatot társíthatunk az adott járműhöz. A gombok után következik a cég neve azaz az előfizető, majd a jármű fajtája, neve, rendszáma, a kilométeróra állás, a felségjele, a viszonteladó, végül a jármű tulajdonságainak leírása található.
A lista fölött, a bal felső sarokban elhelyezkedő gombok sorban a következők:
A táblázat bal szélén található a ceruzára kattintva nyílik meg a járművek adatainak, valamint a járművekkel kapcsolatos műveletek szerkesztőfelülete.
A felület megnyitásakor a fejléc bal szélén elhelyezkedő Adatok fül tartalma jelenik meg.
Az Alapadatok panelben a következő információk rögzíthetők és módosíthatók:
A következő adatok a Technikai jellemzők, azonosítók panelben rögzíthetők és módosíthatók:
A További adatok panelben, amennyiben a rözíteni kívánt információ egyik kategóriába sem illik, új mező hozható létre a megfelelő névvel és tartalommal.
A Jármű csoporthoz/csoportokhoz hozzáadása, eltávolítása panelben az adott jármű csoporttagsága kezelhető.
A Fotó panelben fénykép tölthető fel.
A Megjegyzések panel kommentek hozzáadására szolgál, melyek a mentést követően időrendben jelennek meg.
A Módosítható viselkedések panelen a felhasználó kitudja választani a korábban létrehozott útnyilvántartást vagy menetlevelet, majd megtudja adni annak az előállítási módját, ami három fajta lehet.
Az Útnyilvántartás adatok panelen az üzemanyaggal kapcsolatos belállításokat lehet megadni. Ezekkel az adatokkal tud majd a rendszer számolni az útnyilvántartásokban.
Az Összerendelések fül alatt jelennek meg a jármű-eszköz, jármű-jármű és jármű-személy összerendelések.
A jármű-eszköz összerendelés az eszköz járműbe történő beszerelésének a leképezése a felületen. Megléte elengedhetetlen a rendeltetésszerű működéshez.
A jármű-jármű összerendelés szerepe vontató és vontatmány, esetleg trélerezett jármű azonosítására szolgálhat.
A Jármű-személy összerendelés sofőr, vagy utas azonosítását teszi lehetővé.
Új összerendelés a kiválasztott kombináció alatt található Új összerendelés gombbal hozható létre vagy egy előre meghatározott időszakra, vagy amennyiben az összerendelés végdátuma nincs meghatározva, az összerendelés addig marad aktív amíg a felhasználó azt le nem zárja.
Jármű-eszköz párosításból egy idejűleg csak egy aktív összerendelés lehetséges. Új eszköz hozzárendelésekor, ha aktuálisan van aktív összerendelés, akkor az automatikusan záródik.
A jármű-személy összerendelés fogalmát és funkcióját a Sofőrazonosítás fejezetben részletesen kifejtjük.
Az Események/Értesítések-et feljebb már tárgyaltuk Flotta események címszó alatt. A funkció innen, a jármű módosító ablakból is elérhető.
A Költségek/Dokumentumok funkció a későbbiekben kerül kifejtésre önálló menüpontként, mint Költségek, itt a Flottakezelő modulon belül. A Költségek funkció innen, a Járművek adatait módosító ablakból, és a Flotta események módosító funkciójából is elérhető.
Az adott járművel kapcsolatos költséget az Új költség gombra kattintva tudunk létrehozni a kötelező mezők kitöltését követően.
Ez a funkció arra szolgál, hogy a felhasználó dátum szerinti felosztásban láthatja, hogy milyen adatbéli változási voltak a járműnek
A ceruzával jelölt gomb mellett jobbra található a kuka ikonnal jelölt Törlés gomb, amellyel az adott jármű törölhető a rendszerből.
A QR kódra kattintva megkaphatjuk a sofőrazonosításhoz szükséges QR kódot. Ezt a kódot a telefonos applikációval beolvasva össze tudjuk rendelni a felhasználónkat az éppen használt járművel, ekkor az adott járműnek mi leszünk a sofőrjei/utasai szétválasztásig a rendszerben
A QR kódtól jobbra a Jármű adatok másolása gomb került elhelyezésre. Ez a funkció abban az esetben hasznos, ha azonos típusú járműből szükséges többet létrehozni. Ilyen esetben a mintaként szolgáló járműnél a Jármű adatok másolása gombra kattintva, megnyílik a jármű létrehozására szolgáló alapadatok, ahol még van lehetőség az adatok módosítására. Ezt követően a Mentés gombra kattintva a listában megjelenik az újonnan létrehozott - másolt - jármű.
Az aktatáskára kattintva a járművekhez tudunk munkafolyamatokat csatolni. Egy ablak tűnik fel, ahol a legördülő listából kiválaszthatjuk amelyiket szeretnénk, válasszuk ki, majd kattintsunk a mentés gombra.
A lista fölött, a bal felső sarokban elhelyezett Új jármű gombra kattintva hozható létre új jármű a rendszerben. Az alapadatok részben manuálisan kerülnek rögzítésre, a pontos járműtípus viszont egy részletes listából választandó ki. Amennyiben a keresett típus nem található a listában, a felhasználó új járműtípus felvételét kérheti, amely a moderálást követően megjelenik a listában.
Amennyiben a Kiértékelés menüpont Üzemanyag költség funkcióját használni kívánja a felhasználó, a jármű létrehozásakor a típuslistából kell kiválasztani a jármű jellemzőit, másként a funkció nem működik.
Az alapadatok mentése után automatikusan megnyílik a jármű adatainak szerkesztőfelülete, ahol az adatok fül alatt további technikai jellemzők és azonosító adatok részletezésére nyílik lehetőség.
Amikor a rendszerben a jármű létrehozása megtörtént az eszközhöz tartozó gépkocsi paramétereinek figyelembevételével, a következő lépés az eszköz-jármű páros összerendelése.
A járművek listájának tartalma számos keresési feltétel mentén szűrhető:
Az export funkcióval azon járművek adatai exportálhatóak, amelyek a listanézetben megjelennek. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy ha a teljes állományt valamely kritérium alapján (rendszám, üzemanyag típus, sorszám, stb.) szűri a felhasználó, az exportban csak a keresés eredménye fog szerepelni. Az adatexport .xls formátumban tölthető le.
Mellette, a QR kód ikonra kattintva letölthető az összes jármű QR kódja PNG fájlformátumban.
A táblázatban szereplő oszlopok megjelenítését a felhasználó saját igényei szerint beállíthatja az Oszlopok gombra kattintva. Az oszlopok sorrendje a listában az oszlop fejlécére kattintva, megragadva és áthelyezve szintén módosítható.