Azonosítók


Az Alapadatok funkciócsoport Azonosítók menüpontja használatához és megértéséhez előtte szükséges a sofőrazonosítás fejezetet megismernünk és megértenünk, így ennek a fejezetnek előfeltétele a sofőrazonosítás, ebben a fejezetben csakis az Azonosítók funkció leírását olvashatja a felhasználó.


Az Azonosítók funkció azért jött létre, hogy a jármű azonosításhoz használt biléták elektronikus azonosítói számon legyenek tartva és kezelhetőek legyenek a felhasználók számára is.

A táblázatban,

  • az azonosító sorszámát
  • nevét
  • azonosítóját
  • azonosító típusát
  • létrehozási dátumát és létrehozóját
  • amennyiben törölve van, a törölt státuszt és annak végrehajtó felhasználóját
  • végül pedig a jelenleg bilétához rendelt felhasználót láthatjuk.

Műveleti gombok

A táblázat felett találhatóak a műveleti gombok, ahol a felhasználó új azonosítót adhat hozzá a listához, szűrhet a lekérdezések között, lekérdezés sablonokat hozhat létre és futtathatja őket, továbbá exportálhatja XLS fájlformátumban az azonosítókat.

Új azonosító létrehozása

A + gombra kattintva tudunk új azonosítót létrehozni, amit később a felhasználókkal rendelünk össze. Először a céget kell meghatároznunk, -amennyiben több céghez van hozzárendelve felhasználónk-, amely a bilétát használni fogja, ezt követően adjunk nevet az azonosítónak. Az azonosító mezőbe kell bemásolni azt az RFID-t, amit emailben küldünk ki felhasználóinknak (egy azonosítóhoz egy RFID-t lehet rendelni), majd az azonosító típusnál válasszuk ki az RFID lehetőséget.

Fontos, hogy az emailben kapott RFID-t pontosan másoljuk be a mezőbe, érdemes ezt vágólapra másolással elvégezni, nem pedig manuálisan beírni az azonosítót, így kizárjuk az elgépelés lehetőségét.

Keresés

A nagyító gombra kattintva szűrhetünk az azonosítók között, így megkönnyítve a szükséges biléta megtalálását.

Az ikonra kattintva balról úszik be a keresés ablak, ahol sorszám, név, azonosító, cég, felhasználó vagy törölt státusz szerint is szűrhetünk. A felhasználó kiválasztása a már megszokott legördülő listázás szerint történik.

A Kiosztva mező segítségével, amennyiben „nem” van beállítva, listázva láthatjuk a szabad bilétákat, így megkönnyítve a szabadon elérhető biléták megtalálását.

A narancssárga nagyítóra kattintva elindítjuk a lekérdezést, a szemetesládával töröljük a szűrési feltételeket.

Oszlopok

A keresés gomb melletti oszlopok gomb segítségével létrehozhatunk lekérdezés sablonokat, amiket később egy gombnyomással futtatni tudunk.

A lekérdezés sablonok mezőben tudjuk elnevezni a sablont, az oszlopok listájában pedig a Látható felirat alatti négyzetek be-, illetve kipipálásával lehet állítani az adott oszlop láthatóságán. Ha a négyzetben sárga pipa látható, az oszlop megjelenik a táblázatban.

A mentés újként gomb segítségével menthetjük új sablonként a beállításokat, a mentés gombbal csak futtatni tudjuk azt, de nem mentjük el a lekérdezés sablonok közé.

Lekérdezés sablonok

A fogaskerék gombra kattintva tudjuk megnyitni a lekérdezés sablonokat. A jobbról beúszó ablakon láthatjuk a lekérdezés sablonok listáját. Bal oldalt a sablon neve látható, jobbra pedig a műveleti gombok helyezkednek el. A háromszög gomb segítségével tudjuk futtatni a lekérdezést, a ceruza ikonnal módosítani azt, a szemetesládával pedig törölhetjük a nem kívánt sablonokat.

Amelyik sablon épp futtatva van, az mellett nem jelenik meg szemetesláda ikon, ahhoz, hogy azt is törölni tudjuk, futtassunk egy másik sablont majd törölhetjük a szemetesládával.

Export

Az export gombra kattintva a táblázatot xls fájlformátumban exportálhatjuk, így egy excel táblázatban is számon tudjuk tartani azonosítóinkat.

A gombra kattintva azonnal letöltjük a fájlt, melyet utána meg is tudunk tekinteni.

Módosítás

A táblázat soraiban található ceruza ikonra kattintva módosíthatjuk az adott bilétához tartozó adatokat, továbbá itt tudjuk az azonosítóról hozzárendelni a felhasználót is az adott bilétához.

Az azonosítón és az azonosító típusán utólag már változtatni nem tudunk, viszont a nevet és a céget még ekkor is változtathatjuk.

Amennyiben még nincs az azonosító felhasználóhoz rendelve, itt megtehetjük azt, ha már van aktív összerendelés, akkor az ablak legalján láthatjuk és a szemetesládával akár meg is szüntethetjük, ezután megjelenik a végdátum és eltűnik a szemetesláda ikon, az összerendelés megszűnt.