Az idővonal funkció segítségével könnyen, átláthatóan nyomon tudjuk követni a választott eszköz, jármű vagy személy mozgásait és az utakról keletkező egyéb adatokat, mint például az átlag sebességet vagy a kilométeróra állását.
A funkció megnyitásakor először a lekérdezés paramétereinek beállítására van lehetőségünk. Válaszd ki, hogy melyik eszközt, járművet vagy személyt szeretnéd nyomon követni a legfelső dobozra koppintva, itt a szokásos fülekkel tagolt, gördíthető lista segítségével vagy az eszköz nevének keresőbe írása után koppints a választott elemre.
Ezután állítsd be az időszakot, amin vizsgálni szeretnéd a megtett utakat, itt lehetőséged van egyéni időszakot megadni a naptár segítségével, de a gyors gombokkal a leggyakrabban használt időszakokat egy koppintással is beállíthatod.
Ha ezzel is végeztél, már csak az útvonal beállításokat kell elvégezned. Itt tudod kiválasztani, hogy a szakasz bontások milyen beállítások szerint történjenek. Ha a gyújtás opciót választod, akkor a rendszer a gyújtás nélküli állapotot fogja figyelembe venni, a kék csúszkával pedig beállíthatod mennyi gyújtás nélkül eltelt idő után bontsa szakaszokra a megtett utat.
Amennyiben az állásidő szerint szeretnéd a szakaszbontást végrehajtani, erre is van lehetőséged. Ekkor az egy helyben várakozást veszi alapul az applikáció és a csúszkával be tudod állítani, mennyi várakozással eltelt idő után bontsa szakaszokra a megtett utakat a rendszer.
Miután beállítottuk a paramétereket, a tovább gombra koppintva megkapjuk a lekérdezés eredményét.
Legfelül az eszköz, jármű vagy személy neve látható, alatta a vizsgált időszak. Ez alatt ki tudjuk választani, mely adatok látszódjanak az adatnak megfelelően elnevezett dobozra kattintva.
Ezután a megtett útszakaszokat láthatjuk egymást követően időrendi sorrendben. A kiinduló pontokat a zöld alapon fehér háromszög jelzi, az érkezési pontokat pedig a piros alapon fehér négyzet.
Az indulási és érkezési címek, alatta a dátummal, időponttal különálló kártyákon szerepelnek az azoknak megfelelő jelölés mellett. Így könnyen áttekinthető, hogy a sofőr mikor, honnan és hova mozgott az adott időszakban.
Egy indulási pontot és egy érkezési pontot összekötő vonal jelez egy szakaszt, ezután a paraméterezésnek megfelelően új szakasz kezdődik.
Amennyiben a szakasz valamely kártyájára koppintunk, további információt kaphatunk a megtett útról, mint például az átlagsebesség vagy a kilométeróraállás.
A fejléc bal oldalán található balra mutató nyíllal visszaléphetünk a paraméterezés menüpontba, hogy módosítsuk a beállításokat.